Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W tym roku Nasze obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęliśmy 10 listopada 2017 roku o godzinie 18.00 w Kaplicy Pamięci Narodowej w parafii NMP Królowej Polski, w przeddzień Święta Niepodległości, odbyło się Przyrzeczenie Strzeleckie rekrutów z Jednostki Strzeleckiej 1002.Modlitwę w ich intencji poprowadził ks Zygmunt NITECKI. Wśród gości byli przede wszystkim członkowie rodzin Strzelców, przyjaciele, znajomi, a także przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. Był również były Dowódca Jednostki Strzeleckiej Hipolit STRAWA. Po przyrzeczeniu przenieśliśmy się do naszej siedziby, gdzie w trakcie apelu nagrodziliśmy wyróżniających się Strzelców, a następnie wraz z gośćmi spędziliśmy wspólnie czas przy słodkim poczęstunku.

 

11 listopada wzięliśmy udział w powiatowych obchodach 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Po mszy świętej wystawiliśmy wartę w mundurach historycznych – mundurach legionowych w Kaplicy Pamięci Narodowej.
Następnie udaliśmy się na Plac Kościuszki gdzie odbyła się główna część uroczystości. Na głównym placu miasta w obecności licznie zgromadzonych gości mł.insp. ZS Monika Malczewska, mł.insp.ZS. Piotr Malczewski oraz Jednostka Strzelecka 1002 zostali wyróżnieni Medalem Pro Patia nadanym przez Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józefa Kasprzyka.

Następnie uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Legionistów gdzie w asyście warty legionowej zostały złożone kwiaty.
Wieniec od Prezydenta Miasta nieśli tomaszowscy Strzelcy.

..ale najważniejsze dla nas w tym dniu było to, że pomimo deszczu i zimna byliśmy razem, by uczcić i cieszyć się z Niepodległej……

 

A na koniec wzięliśmy udział w spływie kajakowym  ,,Pod Biało Czerwoną” rzeką Pilicą z miejsca pamięci narodowej do Tomaszowa.

Link do przyrzeczenia strzeleckiego na FB

Link do 11 listopada na FB

Link do spływu kajakowego na FB

Tagi , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.