Dożynki Prezydenckie Spała 2018

Za nami 2 dni ciężkiej pracy podczas Dożynek Prezydenckich w Spale pod Tomaszowem Mazowieckim.
Przed nami było dużo zadań zleconych przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
W sobotę odpowiadaliśmy n.in za przeprowadzenie 16 grup wieńcowych z Biura Dożynkowego na miejsce Konkursu Wieńcowego,szpaler wzdłuż linek odgradzających miejsce, na którym odbywa się Konkurs Wieńcowy.


Pod wieczór był czas na poznanie atrakcji turystycznych Tomaszowa Mazowieckiego i jego okolic, przez strzelców, którzy przybyli do nas z innych rejonów Polski. Zwiedzili Groty Nagórzyckie, Skansen Rzeki Pilicy, Dom Pamięci Walk i Męczeństwa Leśników i Drzewiarzy Polskich oraz Arenę Lodową a także obejrzeli Kopalnię Piasku Kwarcowego Biała Góra i Zalew Sulejowski.Wieczorem na strzelnicy wszyscy spotkali się przy ognisku.
Niedziela to od rana ciężka praca w wielu miejscach Spały.
Podzieleni byliśmy na trzy grupy, które odpowiadały m.in. za oddzielenie liną mediów od Pary Prezydenckiej, oddzielenie samochodów SOP liną od osób postronnych, blokowanie wjazdu/przejścia do momentu przejścia Małżonki Prezydenta RP, szpaler wzdłuż linek na stadionie w strefie VIP.
Strzelcy w wolnych chwilach

Urząd Miasta Tomaszów Mazowiecki, Starostwo Powiatowe Tomaszów Mazowiecki i Kancelaria Prezydenta RP przekazała upominki dla strzelców którzy przybili z różnych stron Polski na Dożynki Prezydenckie.
Podziękowania także dla Amber Travel za nieodpłatne udostępnienie domków campingowych.
Za organizację, podział zadań i nadzorowanie pracy odpowiadała Dowódca Jednostki Strzeleckiej 1002 Tomaszów Mazowiecki mł.insp.ZS Monika Malczewska.

 

Foto relacja :

  1. ,,na żywo”
  2.  dużo zdjęć
Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.